Fabryki w Polsce

Jak powstają folie wielowarstwowe? [VIDEO]

Z tymi produktami zetknął się niemal każdy. Bowiem ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez folii. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce odwiedziliśmy fabrykę firmy Kraus Folie z Kalisza, gdzie zobaczyliśmy, jak przebiega produkcja folii wielowarstwowych.

Naszą wycieczkę po fabryce firmy zaczęliśmy i zakończyliśmy w laboratorium. W początkowym etapie produkcji odbywa się badanie surowca. Czy wiecie, czym jest plastometr? O tym opowiedzieliśmy w naszym materiale.

Jeśli surowiec do produkcji folii został zaakceptowany przez pracowników laboratorium, to trafia do ogromnych silosów. Stamtąd transportowany jest do wytłaczarek, które pod wpływem ciepła uplastyczniają materiał. Bardzo ważny element maszyny to głowica rozdmuchowa. Jak możecie zobaczyć w naszym filmie, dzięki temu urządzeniu wydmuchiwany jest ogromny foliowy balon.

Następnie obróbka folii odbywa się na 24 metrach wysokości. Z naszego materiału dowiecie się m.in. jak badana jest grubość foli oraz poznacie obowiązki składaczy produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *