Fabryki w Polsce

Jak powstają lusterka samochodowe [VIDEO]?

Czy wiedzieliście, że samochodowe lusterko może składać się nawet z 50 części? Ramka z korpusem, silnik, zwierciadło  czy wiązka elektryczna to tylko najważniejsze z nich. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” pokażemy cały proces produkcji tej istotnej dla kierowców części. Odwiedzamy wszystkie działy fabryki, m.in. lakiernię, narzędziownię oraz dział montażu. Oglądajcie!

Producentem – przedstawionych w odcinku – lusterek jest Ficomirrors Polska. Przedsiębiorstwo jest obecne w Polsce od 19 lat i posiada w Dąbrowie Górniczej zakład produkcyjny o wielkości 15 tys. m2.

– Sercem zakładu jest sekcja montażu, do której spływają komponenty produkowane z pozostałych trzech sekcji, czyli wtrysków, lakierni i rozdmuchu. Sekcje te wraz z zapleczem technicznym pozwalają na kompleksowe zaspokojenie wymagań klientów FMP, a także na dywersyfikacje produktów – informuje firma na stronie internetowej.

Ficomirrors Polska to część międzynarodowej korporacji Ficosa International. Grupa działa od 1949 r. i  jest obecna w dziewiętnastu krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej czy Azji. Ponad 7 tys. pracowników wytwarza takie produkty jak: lusterka wsteczne, anteny, systemy wspomagające ADAS, dźwignie zmiany biegów, hamulce postojowe, systemy dla płynów czy systemy chwytu powietrza.

Warto dodać, że Grupa dostarcza także rozwiązania, które zapewniają komfort w czasie jazdy. Ficosa jest producentem m.in. lusterek wstecznych z wmontowanym migaczem czy zintegrowanych anten zamieszczonych w lusterkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *