Fabryki w Polsce

Jak powstają nachosy? [VIDEO]

Nachosy to przystawka, która wywodzi się z Meksyku. Jednak w ciągu ostatnich lat także Polacy coraz chętniej sięgają po ten produkt. Aby zobaczyć, jak powstaje słony przysmak odwiedziliśmy najbardziej nowoczesny zakład koncernu PepsiCo, który mieści się w Świętem (k. Środy Śląskiej).

Pierwszym krokiem w przygotowaniu meksykańskiej przystawki jest właściwa obróbka kukurydzy. Jak możecie zobaczyć w naszym programie, ziarna są czyszczone na sitach wibracyjnych. Dzięki temu można mieć pewność, że do produktu nie trafią kamień i pasek. W całym procesie bardzo ważne jest zwiększenie wilgotności ziaren. Jak do tego doprowadzić? Odpowiedź poznacie w naszym programie. Po usunięciu łusek kukurydza trafia do młyna.

W naszym materiale zobaczycie także produkcję ciasta, z którego powstają nachosy Doritos. Kolejny krok to krojenie, pieczenie oraz smażenie trójkątnych chipsów. Podczas oglądania naszego programu zwróćcie uwagę na specyficzny, trójpoziomowy piec, który znajduje się w dolnośląskiej fabryce.

Przedstawiliśmy Wam także obowiązki pracowników laboratorium PepsiCo.  – W gotowym produkcie sprawdzamy zawartość wilgoci, tłuszczu oraz przypraw – mówiła w programie Fabryki w Polsce Agnieszka Pawełkiewicz, koordynator ds. kontroli jakości PepsiCo.

A czy wiecie, co należy zrobić, by nachosy długo zachowały świeżość? O tym także opowiedzieliśmy w naszym materiale.

Dolnośląski zakład każdego dnia wytwarza 600 tysięcy paczek nachosów Doritos.

PepsiCo jest również producentem znanej marki Lay’s. Jeśli wolicie tego rodzaju przekąskę lub jesteście ciekawi jak powstają chipsy, to TUTAJ zobaczcie odcinek z 2020 roku o produkcji Lay’sów. Opowiedzieliśmy m.in. jak wygląda cięcie ziemniaków w fabryce chipsów oraz na jakim oleju są smażone popularne chipsy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *