Fabryki w Polsce

Jak powstają powłoki poliuretanowe? [VIDEO]

Są odporne na ścieranie i rozrywanie, wytrzymają także działanie substancji chemicznych. Posiadają zdolność absorpcji energii, a zarazem są elastyczne. To ważne właściwości powłok poliuretanowych oraz przyczyny, dla których producenci wielu różnych branż chętnie z nich korzystają.

Tego typu produkty są stosowane zarówno przez przedstawicieli przemysłu meblarskiego czy papierniczego, jak i producentów z branży stalowej, maszynowej czy motoryzacyjnej.

Poliuretanowa produkcja

Fabryka Asma Polska. Fot. Mat. pras.

Fabryka Asma Polska. Fot. Mat. pras.

W programie „Fabryki w Polsce” po raz kolejny odwiedzamy zakład firmy Asma Polska, który mieści się w Woli Duckiej. Firma posiada 30 tys. różnych form produktów poliuretanowych.

Kilka z nich zobaczycie w naszym programie. Przedstawiamy m.in. w jaki sposób produkowane są koła, które znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym.

Pokażemy Wam także poliuretanowe sita. Muszą one cechować się zarówno wytrzymałością i odpornością na ścieranie, jak i precyzyjnie przesiewać produkty.

Zwróćcie także uwagę na regenerację pomp żwirowych oraz obróbkę wału lakierniczego, który będzie służył do malowania frontów meblowych.

Po raz pierwszy w fabryce Asma Polska gościliśmy w 2019 roku. TUTAJ zobaczycie odcinek, w którym pokazujemy produkcję kół i wałów poliuretanowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *