Fabryka Ciech Sarzyna. Fot. Ciech

Fabryka Ciech Sarzyna. Fot. Ciech

Aktualności

Polski produkt podbija kolejne rynki. Pomoże w walce z chwastami

Halvetic. Tak nazywa się środek opracowany przez pracowników Ciech Sarzyna. Dzięki niemu można zwalczać chwasty, bez negatywnego wpływu na środowisko. Produkt jest coraz bardziej popularny i wkrótce może zagościć w kolejnych państwach na całym świecie.

Halvetic to herbicyd (środek chwastobójczy) przeznaczony do nieselektywnego zwalczania chwastów jedno i dwuliściennych. Produkt opiera się na innowacyjnej technologii BGT (Better Glyphosate Technology). Dzięki niej można skutecznie walczyć z chwastami przy jednoczesnym zredukowaniu dawki preparatu o połowę. Ma to istotny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Skuteczność produktu Ciech Sarzyna została udowodniona na 500 próbach oraz w ramach testów polowych. Nie ma wątpliwości, że Halvetic może sobie poradzić w różnych środowiskach – bez względu na twardość wody, pH czy intensywność opadów deszczu.

„Naszym celem powiększanie zasięgu geograficznego produktu”

Halvetic. Fot. Ciech

Halvetic. Fot. Ciech

Herbicyd zadebiutował w Polsce w 2021 r. Już w kolejnym roku został zarejestrowany na Słowacji, Rumunii, Portugalii, Grecji, Bułgarii oraz w Czechach. To jednak nie wszystko, bowiem wkrótce produkt będzie również dostępny we Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Kierownictwo Ciech Sarzyna ma jednak plany na podbój kolejnych rynków… w Ameryce Południowej.  Tak mówi o tym prezes firmy Wojciech Babski:

– Naszym celem na rok 2023 jest powiększanie zasięgu geograficznego tego produktu i promowanie go wśród rolników w kolejnych krajach. W tym roku planujemy debiut m.in. na rynkach włoskim i brytyjskim, a dodatkowo staramy się o rejestrację w Argentynie oraz Urugwaju. W dalszej kolejności chcemy wprowadzić Halvetic w Brazylii, będącej największym krajem świata pod względem powierzchni gruntów ornych i największym na świecie eksporterem netto towarów rolnych – mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu AGRO Grupy CIECH.

2 thoughts on “Polski produkt podbija kolejne rynki. Pomoże w walce z chwastami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *