Fabryki w Polsce

Jak powstają roboty przemysłowe? [WIDEO]

Tematem filmu są manipulatory. Czym są, jak wyglądają i w jakich gałęziach przemysłu są stosowane?

Odwiedziliśmy firmę Easy Robots w Radomiu, producenta innowacyjnych robotów przemysłowych, zwanych też manipulatorami, które są wykorzystywane w firmach z całej Polski. Przyglądamy się poszczególnym etapom powstawania tych urządzeń.

Zaglądamy między innymi za kulisy działu konstrukcyjnego Easy Robots, dowiadując się nieco o etapie projektowania manipulatorów. Nasza kamera jest obecna również przy kolejnych etapach produkcji, chociażby podczas przygotowywania odlewów najważniejszych elementów robota czy ich obróbki mechanicznej (gdy odlewy są już gotowe). Ponadto, odwiedzamy dział elektryczny Easy Robots, przyglądając się jak powstaje projekt elektryczny manipulatora, czy dział montażu, podglądając jak robot przemysłowy – składany z poszczególnych elementów – nabiera kształtów.

W filmie występują przedstawiciele radomskiej firmy: manager sprzedaży Bartosz Nowakowski, przedstawiający działalność firmy i zastosowanie produkowanych w niej robotów, i kierownik działu robotyki w Easy Robots Łukasz Gruszka, który opowiada o systemie sterowania robota przemysłowego. Dowiemy się chociażby z jakich podzespołów tworzony jest sterownik manipulatora.

Na koniec przytaczamy statystyki, nawiązujące do stopnia robotyzacji w Polsce i w Europie. Jak polskie firmy wypadają pod tym względem na tle europejskich? Tego, jak i wielu innych ciekawych kwestii można dowiedzieć się z filmu, jaki powstał dzięki wizycie Fabryk w Polsce w Easy Robots.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *