Izera design

Izera design

Aktualności

Wsparcie zespołu Izery

ElectroMobility Poland, spółka założona w 2016 roku z inicjatywy czterech grup energetycznych takich, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea i Tauron Polska Energia, pracująca nad projektem polskiego samochodu elektrycznego Izera – wzmacnia zespół uznanymi menedżerami z branży motoryzacyjnej. W radzie nadzorczej zasiadł Wojciech Szyszko, doradcą zarządu został Bartłomiej Rytwiński, a dyrektorem ds. produktu w spółce Wojciech Mieczkowski.

Pierwszy z wymienionych przez siedemnaście lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Kia General Motors. Wcześniej był również związany z Mitsubishi Motors. Wojciech Szyszko jako członek rady nadzorczej ElectroMobility Poland będzie odpowiedzialny za dostosowanie projektu Izery do wymagań na rynku elektromobilności.

Z kolei Bartłomiej Rytwiński, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora zakładów produkcyjnych General Motors w wielu krajach, i który w latach 90. brał udział w procesie budowy fabryki Opla w Gliwicach (a w latach 2002-2008 pełnił funkcję dyrektora tego zakładu produkcyjnego) – wspomoże swoim doświadczeniem budowę fabryki Izery w Jaworznie. Z General Motors związany był także Wojciech Mieczkowski, sprawujący w tym koncernie różne funkcje – między innymi dyrektora zarządzającego marki Opel. W przeszłości był także dyrektorem generalnym Grupy PSA w Polsce. Teraz będzie odpowiedzialny za stworzenie strategii modelowej, jak i strategii sprzedaży Izery.

– Projekt Izera wkracza w kolejną fazę realizacji. Cieszę się, że wokół idei powstania nowej marki samochodów elektrycznych udaje się skupić coraz większe grono ekspertów branży motoryzacyjnej – skomentował poszerzenie zespołu Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland S.A.

Zaremba dodał, że kompleksowość oraz skala projektu wymagają pozyskania kompetencji i wzmocnienia zespołu w wielu obszarach. I zaznaczył, że najważniejsze zadania, jakie w najbliższym czasie stoją przed spółką, wiążą się z budową fabryki Izery, rozwojem produktu i budową łańcucha dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *