AktualnościArtykuł sponsorowanyFabryki w Polsce

Jak powstają taśmy do transportu surowców i produktów spożywczych?

W najnowszym odcinku Fabryki w Polsce odwiedzimy Chiorino Polska – producenta taśm do transportu surowców i produktów spożywczych w fabrykach. Taśmy to kluczowy element niemal każdego zautomatyzowanego procesu produkcyjnego. To dzięki nim każdego dnia na rynek dostarczane są miliony produktów! W zakładzie Chiorino w Bydgoszczy, w którym gościliśmy, powstają m.in. antybakteryjne taśmy dla przemysłu spożywczego, w tym rybnego czy mięsnego, a także modularne taśmy, wykorzystywane np. w branży samochodowej, czy… na stokach narciarskich.

Oglądając odcinek zobaczycie kilka typów taśm, wykorzystywanych do transportu w przemyśle. Najważniejsze z nich to taśmy antybakteryjne dla przemysłu spożywczego, w których specjalizuje się Chiorino Polska. Oprócz tego taśmy modularne czy pasy poliuretanowe. Proces rozpoczyna się w magazynie, w którym składowane są rolki z taśmami. Najszersze z nich liczą nawet do 3 m! Kolejnymi etapami są cięcie, perforacja, łączenie taśm w obwód czy wnikliwa kontrola jakości składająca się z aż trzech kroków.

W fabryce Chiorino Polska znajduje się także Dział Badań i Rozwoju. To w nim powstają nowe koncepcje, przeprowadzane są testy wytrzymałościowe czy wykonuje się projekty i prototypy w drukarkach 3D, tworząc „układy nerwowe” dla tysięcy fabryk na świecie.

To odcinek, dzięki któremu poznasz „serce” każdej fabryki, bo przecież automatyzacja produkcji bez taśmy produkcyjnej byłaby niemożliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *