Baltic Hub Terminal T3

źródło: baltichub.com

Fabryki w PolsceInnowacjeLogistyka

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę trzeciego terminalu T3

Trzeci terminal T3 na terenie Baltic Hub to kolejny krok w inwestycji, która ma na celu zwiększenie potencjału gospodarczego Polski oraz rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 5 czerwca 2024 roku, a w ceremonii uczestniczyli członkowie kadry zarządzającej oraz rady nadzorczej Baltic Hub, kluczowi interesariusze, klienci oraz wykonawcy i przedstawiciele akcjonariuszy.

Przebieg prac

Prace nad budową trzeciego głębokowodnego nabrzeża rozpoczęły się dwa lata temu. Odpowiedzialne za ich przebieg jest konsorcjum firm Budimex i DEME. Zgodnie z planem utworzono już 36-hektarową sztuczną wyspę i zakończono zakres prac czerpalnych.

Kolejne etapy inwestycji wiążą się z pracami budowlanymi, które będą realizowane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, takiego jak suwnice nabrzeżowe STS i półautomatyczne suwnice placowe RMG.

Plany na przyszłość

Zgodnie z założeniami nowy terminal T3 ma być półautomatyczny. Dzięki temu możliwe będzie zdalne sterowanie urządzeniami. Jego budowa zwiększy zdolności przeładunkowe Baltic Hub aż o 1,5 mln TEU, co w efekcie przyczyni się do wzrostu konkurencyjności polskiego sektora portowego.

źródło publikacji: baltichub.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *