List intencyjny w sprawie współpracy zbrojeniowej

List intencyjny w sprawie współpracy zbrojeniowej, źródło: wbbatory.pl

AktualnościFabryki w Polsce

Porozumienie w sprawie zwiększenia produkcji zbrojeniowej podpisane

Węglokoks Walcownia Batory i Cognor Oddział HSJ porozumiały się ws. produkcji zbrojeniowej. List intencyjny dotyczący współpracy podmiotów sektora państwowego i prywatnego podpisano 3 czerwca 2024 roku podczas otwarcia Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki „Industry in Transition” w Katowicach.

Współpraca w obszarze produkcji zbrojeniowej

Współpraca to wynik wieloletnich zabiegów mających na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego polskiej armii. Ich inicjatorem jest były dowódca Wojsk Lądowych gen. broni w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak.

Jak podkreśla Szef Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG), Tomasz Zjawiony, efektem porozumienia będzie zwiększenie produkcji zbrojeniowej w Polsce, po to by lepiej przygotować się do tego, co dzieje się na świecie.

List intencyjny

Pod listem intencyjnym podpisali się prezes Walcowni Blach Batory Bogusława Niewęgłowska, prokurent i dyrektor ds. finansowych Cognor SA Oddział HSJ Andrzej Jędruch, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Michał Dąbrowski oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG) w Katowicach Tomasz Zjawiony. Z uwagi na przedmiot porozumienia jego treść nie będzie publikowana.

źródło publikacji: wbbatory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *