Fabryki w Polsce

Jak powstają wafle tortowe? [VIDEO]

Po ten produkt sięgają nie tylko Polacy. Zamówienia na wafle tortowe Eurowafel są nadsyłane z Litwy, Łotwy, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a nawet z Kanady. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam pełen proces produkcji tego przysmaku.

Odwiedziliśmy zakład firmy Eurowafel w małopolskim Zatorze.

Pierwszy krok w produkcji wafli to przyjazd podstawowego produktu, czyli mąki. Co dwa dni na teren fabryki wjeżdża cysterna z 24 tonami surowca. Bardzo ważne jest odpowiednie sprawdzenie dostarczonej mąki. Czy wiecie, jakie parametry produktu są monitorowane w laboratorium firmy? Odpowiedź poznacie w programie Fabryki w Polsce.

Następnie kamera naszego programu zawitała do kuchni, która stanowi serce zakładu. W naszym materiale opowiedzieliśmy o obowiązkach pani ciastowej, czyli pracownicy odpowiedzialnej za prawidłowe przygotowanie ciasta do wypieku wafli. Możecie zobaczyć, jakie produkty ma pod ręką oraz jak wygląda organizacja jej pracy.

Po przygotowaniu prawidłowych proporcji produktu, ciasto jest mieszane. Po tym procesie następuje zalanie matryc oraz wypiek ciasta. Jak możecie zobaczyć w odcinku, w kolejnym kroku wypieczone wafle trafiają do kulera, aby się schłodzić. Jeszcze tylko odpowiedni wykrój (kwadraty, koła itd.) i wafle zostają przetransportowane do sekcji pakowania.

W naszym odcinku zwróćcie także uwagę na organizację magazynu Eurowafel. Dzięki rejestracji produktów w systemie, możliwa jest szybka wysyłka odpowiednich rodzajów wafli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *