Fabryki w Polsce

Jak powstaje pizza mrożona? [VIDEO]

To jedno z najbardziej popularnych gotowych dań. Jego zaletą jest długi okres przydatności, a przede wszystkim to, że może się przydać w różnych, często niespodziewanych, okolicznościach. Aby zobaczyć, jak powstaje pizza mrożona odwiedziliśmy zakład firmy Iglotex ze Skórcza.

Nasza wycieczkę po pomorskiej fabryce zaczęliśmy od piekarni. Tak, jak w przypadku innych procesów ważną rolę odgrywa tu… komputer, który odpowiada m.in. za dozowanie składników ciasta do mrożonej pizzy.. Czy wiecie na czym polega garowanie albo kęsowanie? Dlaczego ciasto jest nakłuwane? Odpowiedzi na te pytania poznacie w odcinku naszego programu.

W dalszej kolejności przedstawimy Wam piec, który składa się z trzech stref – nawilżania, wypiekania oraz zapiekania spodu.

Oczywiście, ciasto to bardzo ważny składnik mrożonej pizzy, ale nie jedyny. 14 taśmociągów, dozowarka sosów oraz aplikatory dodatków odpowiadają za nałożenie na pizzę kolejnych produktów jak ser, szynka, sosy czy pieczarki.

Aby pizza stała się mrożona, musi trafić do tunelu zamrażającego o temperaturze –33 stopni Celsjusza. Po dokładnym sprawdzeniu produktu wyrusza on w trasę po całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *