Fabryki w Polsce

Jak powstaje bioreaktor? [VIDEO]

Hodowla komórek, produkcja enzymów czy fermentacja. Tego typu procesy są możliwe w jednym urządzeniu – to bioreaktor. O tym, jak powstaje maszyna, z której korzystają różne branże przemysłu, opowiedzieliśmy w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce”.

Z programu dowiecie się więcej o wyposażeniu i elementach, z których składa się bioreaktor. Zobaczycie także procesy, które towarzyszą produkcji urządzenia. To choćby bazowanie blachy, spawanie krawędziowe czy orbitalne. Pokażemy też, w jaki sposób za pomocą wirtualnej rzeczywistości, klienci mogą sprawdzać funkcje bioreaktora. Oglądajcie!

Firma z Olsztyna

Powstawanie bioreaktora mogliśmy zobaczyć w fabryce firmy Boccard Kates z Olsztyna. W programie przedstawiamy Wam halę produkcyjną o wielkości 2 tys. m2. W obiekcie pracownicy firmy mogą produkować zbiorniki, których pojemność przekracza 100 tys. litrów.

Firma posiada także biuro konstrukcyjne wyposażone w systemy projektowania CAD oraz dział kontroli jakości. – Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w czasie eksploatacji naszych wyrobów, przeprowadzana jest dla każdego egzemplarza szczegółowa analiza zagrożeń, na podstawie której klasyfikuje się urządzenie do odpowiedniej kategorii zagrożenia stosownie do właściwej dyrektywy europejskiej – informuje Boccard Kates na swojej stronie internetowej.

W portfolio firmy znajdziemy reaktory ciśnieniowo-próżniowe, mieszalniki homogenizujące, mieszalniki kompaktowe oraz urządzenia procesowe.

Produkty firmy z Olsztyna mogą znaleźć się na wyposażeniu różnych zakładów. Urządzenia Boccard Kates spełniają ważną rolę w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, ale korzystają z nich również producenci czekolady, zakłady mleczarskie, octownie, browary oraz piekarnie.

W fabryce Boccard Kates pracuje 50 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *