Fabryki w Polsce

Jak powstają rozdzielnice elektryczne? [VIDEO]

Już za kilka miesięcy rozpocznie się jedna z największych imprez sportowych – mundial w Katarze. Polskim udziałem w przedsięwzięciu będzie nie tylko gra naszej reprezentacji. W ramach elektryfikacji katarskich stadionów zostaną zamontowane rozdzielnice elektryczne produkowane w polskiej fabryce. Zobaczcie, jak powstają te urządzenia, które umożliwiają równoczesne działanie kilku odbiorników.

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” odwiedzamy fabrykę ETP Elektro. W Bierawie (woj. opolskie) powstają rozdzielnice elektryczne Sivacon, czyli urządzenia zapewniające zasilanie a zarazem sterujące pracami elementów systemu. Pracownicy opolskiej fabryki wytwarzają rozdzielnice na licencji Siemensa.

Następnie urządzenia trafiają do różnych systemów na całym świecie m.in. w ramach elektryfikacji stadionów w Katarze czy do modernizacji kolei w Egipcie.

Nowoczesne projektowanie

Rozdzielnica elektryczna. Fot. Pixabay

Rozdzielnica elektryczna. Fot. Pixabay

Naszą wycieczkę po fabryce ETP Elektro zaczniemy od działu projektowania. Zobaczycie tu, w jaki sposób inżynierom pomagają narzędzia modelowania 3D czy rozszerzona rzeczywistość, która umożliwia, jak najbardziej optymalne umiejscowienie rozdzielnic.

W naszym filmie dowiecie się więcej o produkcji szyn rozdzielnicy. Poznacie odpowiedź na pytanie, np. jaki materiał jest głównym przewodnikiem w urządzeniach Sivacon. Zobaczycie także przygotowanie wiązek kablowych, kaset wysuwnych i pól wyłącznikowych.

Firma ETP Elektro funkcjonuje od 1992 roku. Oprócz produkcji rozdzielnic w portfolio spółki znajdziemy także np. szafy sterowania lokalnego czy przemienniki częstotliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *