Fabryki w Polsce

Jak produkowane są podkłady podłogowe? [VIDEO]

Podkłady podłogowe mogą pełnić ważną rolę dla naszego domowego komfortu. Niwelują hałas, zwiększają trwałość podłogi oraz chronią przed wilgocią. W najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce” odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z produkcją podkładów podłogowych. Jaki surowiec jest wykorzystywany do produkcji? Pod jakim ciśnieniem następuje wytłaczanie materiału? Na czym polega sezonowanie? Dowiecie się tego (i nie tylko) z naszego programu – oglądajcie!

Proces produkcji podkładów podłogowych nagraliśmy w firmie Fair Underlay. To polski producent, którego materiały trafiają do największych sieci handlowych w Europie.

Przedsiębiorstwo szczyci się posiadaniem własnego laboratorium badawczego, w którym wykonywane są standardowe testy zgodności oraz testy jakościowe. – Począwszy od roku 2017, umożliwiliśmy producentom, którzy nie posiadają wiedzy, doświadczenia i zaawansowanych urządzeń pomiarowych, aby przeprowadzali szereg profesjonalnych testów produktów zgodnie z europejskimi standardami i normami bezpośrednio w laboratorium Fair Underlay – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Warto również dodać, że we współpracy z laboratorium Fair Underlay powstały dwie ciekawe aplikacje: „kalkulator kosztów ogrzewania podłogowego” oraz „symulator odgłosów kroków na panelach podłogowych”. Pierwsza z aplikacji umożliwia obliczenie szacunkowych, rocznych kosztów ogrzewania podłogowego w zależności od systemu grzewczego, posiadanej podłogi oraz jej powierzchni. Dzięki temu możemy porównać przewidywane koszty ogrzewania podłogowego oraz koszty utrzymania podkładu podłogowego. Natomiast druga z aplikacji służy porównaniu odgłosów kroków na podłodze laminowanej, która jest ułożona na różnych podkładach podłogowych.

Fair Underlay posiada bogatą ofertę podkładów podłogowych. Możemy wybrać produkt w zależności od typu podłogi (laminowana, drewniana itp. ) lub funkcji, jaką ma pełnić materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *