Praca w fabrykach

„Moje obowiązki: napawanie płyt oraz konserwacja i naprawa maszyn”. Praca w Messer Eutectic Castolin

Wszystko zaczęło się 113 lat temu w Lozannnie. Szwajcarski geniusz, Jean-Pierre Wassemann opracował rewolucyjne rozwiązanie – odkrycie sposobu lutowania żeliwa w niskiej temperaturze. To był innowacyjny proces zabezpieczania i naprawy metali, których nie można łączyć w inny sposób.

Od tego czasu w przedsiębiorstwie i w przemyśle wiele się jednak zmieniło. Dzisiaj firma jest obecna w stu krajach na świecie, a jej inwestycje przekraczają 420 mln euro.

Do rozwoju przedsiębiorstwa przyczynił się także jego syn – Rene Wasserman. O ile jego ojciec był geniuszem technologicznym, to Rene miał szczególny zmysł do marketingu i technik sprzedaży (np. demonstracje czy wprowadzenie na rynek gotowych zastosowań). Firma coraz bardziej się rozwijała i nawet wojna nie zahamowała ekspansji. Kolejne oddziały przedsiębiorstwa powstawały w Nowym Jorku (1940), Londynie (1948), Mediolanie (1949), a potem w kolejnych miastach.

W 2000 r. Rodzina Wassemann sprzedała firmę prywatnym inwestorom. Niemniej pięć lat później trafia ona do ponad stuletniej firmy rodzinnej Messerów.

Fabryka w Gliwicach

W odcinku „Akcja rekrutacja” pokazaliśmy, w jaki sposób swoje obowiązki wykonują polscy pracownicy holdingu. O swoich zadaniach opowiedzieli: operator maszyn i walcowni, kierownik produkcji urządzeń plazmowych, kierownik działu kontroli i jakości oraz doradca techniczny.

Castolin to firma dostarczająca rozwiązania w zakresie wykonywania napraw, konserwacji i ochrony przed zużyciem. W tym celu pracownicy firmy dokonują różnych procesów – spawania, lutowania czy natrysku termicznego. Oczywiście Messer Eutectic Castolin to także produkcja. W portfolio firmy znajdziemy: akcesoria spawalnicze, materiały lutownicze, materiały zabezpieczające, płyty i rury twardościowe, sprzęt do lutowania czy urządzenia do spawania.

Firma posiada na całym świecie ponad 100 zakładów produkcyjnych. W Polsce jest obecna od 40 lat. W gliwickiej fabryce Messer Eutectic Castolin poszukiwani są obecnie: operatorzy maszyn, ślusarze-spawacze, monterzy urządzeń spawalniczych, kontrolerzy jakości, technolodzy oraz doradcy techniczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *