Fabryki w Polsce

Jak zorganizować pracę w fabryce? 

Firma Donako specjalizuje się w produkcji komponentów maszyn elektrycznych. Części, które tu powstają trafiają następnie do największych światowych producentów tej branży. Dlatego, aby wywiązać się ze zleceń w terminie konieczne jest odpowiednie zaplanowanie procesu fabrykacji.

Jednym z rozwiązań, które zwiększają efektywność produkcji w fabryce Donako jest oprogramowanie SFC 4FACTORY dostarczane przez wrocławską firmę DSR S.A. Jak działa ten system? W jaki sposób ułatwia zarządzanie pracą w fabryce? Wszystkie dowiecie się z najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”.

Bogata tradycja zakładu

Historia produkcji maszyn elektrycznych we Wrocławiu sięga 1947 roku i jest związana z marką Dolmelu. Następnie zakład był zarządzany przez różne podmioty, a obecnie należy do Rudolf Weinberger Holding GmbH. Pozostaje jednak niezależną firmą występującą pod nazwą Donako.

Pracownicy wrocławskiej fabryki dostarczają przede wszystkim komponenty maszyn elektrycznych. Praca w fabryce jest podzielona na trzy wytwórnie. W pierwszej z nich –  Wytwórni Narzędzi i Przyrządów powstają wykrojniki i tłoczniki oraz przyrządy do pakietowania i zapiekania wszystkich typów.

Natomiast w Wytwórni Segmentów i Pakietów produkowane są części wykorzystywane w energetyce. Chodzi o m.in. blachy stojana, wirnika i bieguna segmenty wentylacyjne, segmenty końcowe. Zaś pracownicy trzeciego działu Kadłubów i Pakietów specjalizują się w dostarczaniu konstrukcji spawanych i pakietów maszyn elektrycznych dla potrzeb energetyki zawodowej. Stąd powstają tu m.in  kadłuby stojana, kratownice górne i dolne, szkielety wirnika oraz inne spawane i obrabiane części wirnika.

Firma zatrudnia 400 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *