Należąca do Kompanii Górniczej kopalnia kruszywa z Piławy Górnej może poszczycić się imponującymi wskaźnikami wydobycia i przetworzenia surowca. Kruszywo tutaj pozyskane, wykorzystywane jest później przy budowie autostrad, mostów, lotnisk oraz w infrastrukturze kolejowej.
Dolnośląska kopalnia jest w stanie wydobyć ok. 15 tysięcy ton na dobę, a następnie przetworzyć surowiec z wydajnością 850 ton/h. Zakład przeróbczy dostosowuje produkt do wymagań klienta.
– Specjalizujemy się w wydobyciu wysokiej jakości kruszyw amfibolitowych i migmatytowych, których udokumentowane zasoby wynoszą ponad 300 mln ton. Nasze kruszywa powszechnie stosowane są do produkcji mieszanek mineralno-bitumicznych, betonu – w tym betonu o wysokiej wytrzymałości, podbudów stabilizowanych mechanicznie oraz do modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej – czytamy na stronie internetowej Kompanii Górniczej. Poprzez zainstalowanie na bocznicy kolejowej automatycznego systemu szybkiego załadunku, istnieje możliwość wysłania 6-8 składów kolejowych z kruszywem w ciągu doby.
Jakie maszyny uczestniczą w procesie wiercenia kruszywa w Piławie Górnej? Do czego wykorzystywana jest kruszarka wstępna szczękowa? Jak działa system odpylania w kopalni? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce”.
Dodaj komentarz