Fabryki w Polsce

Klik – druk – wizytówka

Firma Chroma z Żar (woj. lubuskie) to jeden z liderów polskiej branży poligraficznej. Jako pierwsza wprowadziła system online, dzięki któremu można zamówić plakat, ulotkę czy wizytówkę, nie wychodząc z domu. W jaki sposób pracuje drukarnia, zobaczycie w odcinku „Fabryki w Polsce”.

Poprzez przeglądarkę internetową możemy złożyć zamówienie na całą mozaikę różnych rodzajów produktów: banerów, teczek ofertowych, ulotek, zaproszeń czy roll-upów. W systemie sami zaprojektujemy oczekiwany produkt. W razie problemów skorzystamy ze szczegółowych instrukcji przygotowania plików. Klient może także czerpać z gotowych inspiracji, wystarczy podmienić jedną warstwę, by otrzymać gotowy materiał.

Chroma wiele czerpie z najnowszych technologii. Warto dodać, że w firmie funkcjonuje dział badań i rozwoju. Co należy do jego zadań? – W dziale badań i rozwoju analizujemy obecnie stosowane technologie, usprawniamy i zwiększamy ich efektywność. Obserwujemy także trendy w branży poligraficznej oraz wyszukujemy nowych, innowacyjnych technologii druku – mówi Rafał Owad, R&D Manager w Drukarni Chroma.

Firma szczyci się wdrożeniem technologii H-UV. Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w światowej poligrafii, które jednocześnie jest przyjazne dla środowiska (redukcja ozonu i dwutlenku węgla). Co więcej, dzięki tej technologii, drukarnia oszczędza czas, energię oraz papier, zwiększając przy tym wydajność produkcyjną. System H-UV to innowacyjny system suszenia UV, który wykorzystuje lampę ultrafioletową i farby UV o wysokiej czułości do suszenia świeżo wydrukowanego arkusza.

Przedsiębiorstwo z Żar zatrudnia 250 pracowników. Drukarnia Chromy produkuje miesięcznie ok. 32,5 mln ulotek oraz 2 mln wizytówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *