Maszyny rolnicze firmy Pronar. Fot. Mat pras.

Maszyny rolnicze firmy Pronar. Fot. Mat pras.

Aktualności

Kolejna fabryka firmy Pronar na Podlasiu

Pronar to producent maszyn rolniczych oraz ich części. Firma sprzedaje swoje produkty w 90 państwach na całym świecie. 35-lecie firmy było okazją nie tylko do uroczystości, ale także do uruchomienia kolejnej inwestycji.

–Jesteśmy jednym z trzech największych na świecie producentów felg do maszyn rolniczych i budowlanych – powiedział dla portalu farmer.pl Krzysztof Szubzda, zastępca ca kierownika Wydziału Kół Tarczowych.

To właśnie w produkcję felg postanowiono po raz kolejny zainwestować. Po raz kolejny, bowiem Pronar posiada już dwie fabryki, które zajmują się wytwarzaniem tych części.

Trzecia fabryka w Narwi

Maszyny rolnicze firmy Pronar. Fot. Mat pras.

Maszyny rolnicze firmy Pronar. Fot. Mat pras.

Nowy zakład został wybudowany w Narwi (woj. podlaskie) na powierzchni 20 tys. m2. Na terenie fabryki znajdują się dwie linie produkcyjne, lakiernia oraz magazyn wysokiego składowania.

Przedstawiciele Pronaru szczycą się, że ich nowy zakład to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie. Przenoszenie stali potrzebnej do produkcji felg odbywa się za pomocą transporterów automatycznych. W nowej fabryce Pronaru można także znaleźć potężne prasy, niektóre z nich posiadają nacisk do 5 tys. ton. Dzięki temu mogą one wyginać stal nawet o grubości 30 mmm.

Inwestycja ma pozwolić podlaskiej firmie na podwojenie produkcji – nawet do 2 mln sztuk rocznie.

Łącznie Pronar posiada dziesięć fabryk, w których pracuje 3 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *