Aktualności

Komfortowe fotele, klimatyzacja, wifi i wiele innych. FPS zmodernizuje kolejne wagony dla PKP Intercity

Jeszcze kilka lat temu poznańska fabryka z ponad 150-letnią tradycją była bliska upadku. W 2016 Agencja Rozwoju Przemysłu zaangażowała się w restrukturyzację zakładu. Dzisiaj H. Cegielski –  Fabryka Pojazdów Szynowych to jeden z największych polskich producentów taboru kolejowego. Kilka dni temu, PKP Intercity skorzystało z możliwości przedłużenia umowy, wedle której poznański zakład przeprowadzi modernizację kolejnych 30- tu wagonów spółki.

W listopadzie 2017 r. PKP Intercity podpisało kontrakt z – należącą do grupy ARP – Fabryką Pojazdów Szynowych na wykonanie naprawy okresowej, przeglądu i modernizacji 60 wagonów. W umowie był zapis, który pozwalał spółce na ponowne zlecenie tych czynności w kolejnych 30-tu wagonach.

Skorzystanie z opcji rozszerzenia zawartej w umowie z PKP Intercity oznacza, że Cegielski jest dobrym, wiarygodnym partnerem, a działania prowadzone w spółce przyniosły oczekiwane rezultaty. Obecnie portfel zamówień H. Cegielski – FPS to prawie miliard złotych. To dla nas sygnał, że plan restrukturyzacji zadziałał, a jakość wykonywanych prac jest konkurencyjna i ceniona na rynku. Duży popyt na zamówienia pokazuje, że branża ma przed sobą dobre perspektywy, z których Cegielski na pewno skorzysta – powiedział  wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A Andrzej Kensbok.

Prace modernizacyjne mają na celu zwiększenie komfortu podróżnych. Zamontowane zostaną: wygodne fotele, klimatyzacja, elektroniczny system informacji pasażerskiej, gniazdka elektryczne oraz bezprzewodowy internet wifi. Łączna wartość kontraktu oscyluje wokół 410 mln zł.

  Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji na kolejne 30 wagonów z pewnością przyczyni się do realizacji celu, którym sobie stawiamy, czyli najwyższej jakości świadczonych usług. Podróżni jeszcze w tym roku będą mieli okazję doświadczyć pierwszych efektów modernizacji wagonów, które wykonują dla nas polski producent H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu powiedział prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

H Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych to jedna z najstarszych firm na polskim rynku kolejowym. W 2010 roku przedsiębiorstwo weszło do grupy Agencji Rozwoju Przemysłu. Obecnie jest jednym z liderów wśród polskich producentów i dostawców wagonów osobowych i sypialnych, dostosowanych do różnych prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *