Produkcja mebli kuchennych

Produkcja mebli kuchennych

Aktualności

Na Podkarpaciu powstanie nowoczesna fabryka mebli kuchennych

W gminie Harasiuki występuje bardzo wysoki poziom bezrobocia. Z tego powodu podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy fabryki mebli kuchennych. W nowym zakładzie, dzięki wsparciu naukowców, będzie się stawiać na nowoczesne metody produkcji.

Inwestycja w gminie Harasiuki zostanie uruchomiona przez firmę Inforni z Biłgoraja. Spółka zamierza uruchomić zautomatyzowaną fabrykę mebli kuchennych.

Zakład powstanie we wsi Gózd. Lokalizacja w tym miejscu nie jest przypadkowa. W gminie Harasiuki bezrobocie wynosi ok. 17,5%. W nowej fabryce pracę znajdzie 50 osób. Dla gminy liczącej 6 tys. mieszkańców, może być to istotna zmiana.

Lokalizacja zakładu w tym miejscu jest także związana z transportem. Obiekt będzie znajdował się przy Linii Hutniczej Szeroktorowej. Co równie istotne nowa fabryka będzie położona w niedalekiej odległości od węzła drogi ekspresowej S-19. Dzięki temu połączeniu transport produktów do Słowacji, Rumunii czy Bułgarii będzie o wiele bardziej sprawny.

Nowoczesne metody produkcji

Co ciekawe, w tym przypadku „innowacyjna fabryka” nie będzie jedynie pustym hasłem. Firma Inforni zamierza współpracować z pracownikami Katedry Meblarstwa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Naukowcy mają wprowadzać innowacje w zakresie metody skrawania materiałów.

Inwestycja firmy Inforni została wsparta przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka będzie mogła liczyć m.in. na wsparcie w postaci zwolnienia podatkowego.

Koszt inwestycji na Podkarpaciu to ok. 100 mln zł. Budowa fabryki rozpocznie się w marcu przyszłego roku, natomiast uruchomienie linii produkcyjnych jest planowane w 2026 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *