Aktualności

Wiemy, jak powstają materiały, które mogą bronić nasze granice [VIDEO]

W ostatnim czasie przez media przetacza się dyskusja nad kondycją polskiej armii i obronności. Choć nie damy Wam gotowej odpowiedzi na temat stanu naszego bezpieczeństwa, to możemy się z Wami podzielić filmem ukazującym produkcję w firmie Nitro-Chem. To ważny dostawca amunicji dla Wojska Polskiego.

Kilka miesięcy temu spółki z grupy PGZ, w tym Nitro-Chem z Bydgoszczy, zawarły kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia MON. Za kwotę 350 mln zł firmy zobowiązały się do dostarczenia pocisków rakietowych i naboi moździerzowych.

Zadaniem pracowników fabryki z Bydgoszczy będzie przygotowanie 23 tysięcy sztuk nowoczesnych 120 mm pocisków moździerzowych RAK-HE 1. Donośność pocisków przekracza 10 km. Amunicja moździerzowa z Bydgoszczy ma być wykorzystywana do moździerzy samobieżnych M120 K, które wchodzą w skład kompanijnych modułów ogniowych RAK.

Dostawy dla polskiej armii będą realizowane w latach 2022-2024.

Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiega produkcja w Zakładach Chemicznych Nitro-Chem, to obejrzyjcie odcinek programu „Fabryki w Polsce”, który prezentujemy na górze strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *