Fabryki w Polsce

Na czym polega proces starzenia? Zobaczcie produkcję profili aluminiowych

Niewielka ilość energii. Możliwość recyklingu. Walory izolacyjne. Naturalna powłoka antykorozyjna. To tylko kilka przykładów istotnych właściwości aluminium.

W Dąbrowie Górniczej w fabryce firmy Final S.A. każdego roku wytwarza się 20 tys. ton profili aluminiowych. W jakiej temperaturze nagrzewany jest wlewek? Co wykonuje się w narzędziowni? Na czym polega proces starzenia? Dowiecie się z najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”.

Spółka zapewnia, że jest w stanie dostosować się do oczekiwań klienta pod względem kształtu, jakości powierzchni czy wielkości profili. Standardowy wymiar to 5-7 metrów, ale pracownicy fabryki w Dąbrowie Górniczej mogą także wyprodukować niestandardowe długości w przedziale od 2 do 12 metrów.

– Spełniamy wszystkie najbardziej rygorystyczne wymagania norm jakościowych, dotyczących stosowanego przez nas surowca, a co za tym idzie gwarantujemy również bardzo wysoką jakość produktu finalnego – informuje firma na stronie internetowej. Kierownictwo FINAL S.A. przedstawia, że spółka swoją przewagę na rynku buduje, dzięki m.in. nowoczesnej technologii wyciskania czy stosowaniu najwyższej jakości matryc.

– W czystej postaci aluminium jest wykorzystywane wszędzie tam, gdzie od wytrzymałości i twardości ważniejsza jest odporność i funkcjonalność. Czyste aluminium ma małą wytrzymałość na rozciąganie, ale obróbka wykazuje wyraźną poprawę właściwości mechanicznych, zwłaszcza gdy stop zostanie zahartowany. Aluminium łatwo tworzy stopy z wieloma dodatkami, takimi jak miedź, cynk, magnez, mangan i krzem (np. duraluminium) – informuje FINAL S.A.

Produkty spółki trafiają do branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej oraz RTV/AGD.

Warto dodać, że firma oferuje także usługi w zakresie anodowania, lakierowania czy wyciskania. Ostatni z procesów polega na tym, że metal zamknięty w pojemniku jest wyciskany przez otwór matrycy i otrzymuje kształt przekroju poprzecznego wyrobu.

W fabryce w Dąbrowie Górniczej klienci firmy mają także możliwość skorzystania z usług obróbki mechanicznej profili. Pracownicy FINAL S.A wykonują procesy np. frezowania, gwintowania, wykrawania otworów czy cięcia pod kątem.

Źródło: final.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *