Aktualności

Na Dolnym Śląsku powstała najnowocześniejsza fabryka tej branży [ZDJĘCIA]

Dotychczas Szczawno-Zdrój, niewielkie miasto obok Wałbrzycha, słynęło głównie jako uzdrowisko. Od kilku lat swoją siedzibę posiada tu John Cotton. Teraz światowy producent zdecydował się na otwarcie w tym miejscu bardzo nowoczesnej fabryki.

Nowa fabryka John Cotton. Fot. Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój

Nowa fabryka John Cotton. Fot. Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój

John Cotton to firma z ponad stuletnią tradycją. Pracownicy przedsiębiorstwa zajmują się produkcją poduszek i kołder. Spółka posiada zakłady w sześciu krajach znajdujących się na trzech różnych kontynentach. Roczne obroty firmy to ok. 270 mln euro.

Brytyjski producent jest obecny w Polsce od 2007 roku, kiedy powstał niewielki zakład w Głuszycy. Dziesięć lat później producent tekstyliów sypialnych przeniósł się do Szczawna-Zdroju, gdzie odkupiono obiekt od firmy Makro.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa pozwoli rozszerzyć część produkcyjną. Energię elektryczną do fabryki zapewniają panele słoneczne. Natomiast energia cieplna jest dostarczana z odzysku z maszyn. Władze John Cotton podkreślają, że obiekt w Szczawnie-Zdroju to najnowocześniejsza fabryka w ich sektorze.

Inwestycja kosztowała 35 mln zł. Dzięki projektowi zostanie zatrudnionych 115 nowych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *