Nowa fabryka firmy Maxcess. Fot. Gmina Łubowo

Nowa fabryka firmy Maxcess. Fot. Gmina Łubowo

Aktualności

Nowa fabryka w Fałkowie. Będzie centralnym zakładem firmy

Maxcess to istotny producent w dziedzinie zautomatyzowanych urządzeń przeznaczonych do obsługi linii produkcyjnych. Właśnie powstała nowa fabryka firmy w Fałkowie, k. Gniezna. Zatrudnienie początkowo znajdzie 160 pracowników, ale przewiduje się, że ta liczba może wzrosnąć do 350.

Nowy zakład powstał na powierzchni 13 tys. m2.. Obiekt jest zlokalizowany niedaleko węzła drogi S5.

Pracę budowlane zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Już za kilka tygodnie pierwsze maszyny w zakładzie będą uruchomione, a oficjalne otwarcie planowane jest w lipcu.

Szynoprzewody i duże przeszklenia

Nowa fabryka firmy Maxcess. Fot. Gmina Łubowo

Nowa fabryka firmy Maxcess. Fot. Gmina Łubowo

Nowa fabryka została wybudowana przez znanego dewelopera nieruchomości przemysłowych – firmę Panattoni. Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że obiekt będzie wyposażony w urządzenia, które mają pomóc w optymalizacji procesów produkcyjnych. Chodzi o suwnice, szynoprzewody, orurowanie sprężonego powietrza, rozprowadzenie gazów czy instalację wody technologicznej.

Pracownicy Panattoni zwracają uwagę, że wielkopolska fabryka została wybudowana w zgodzie z prośrodowiskowymi wymaganiami. Zakład Maxcess posiada rozwiązania ograniczające zużycie energii i wody. W Fałkowie zastosowano m.in. duże przeszklenia części biurowej, świetliki czy rozdzielenie niskiego i średniego napięcia z ograniczonym dostępem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *