Nowoczesna technologia. Fot. Pixabay

Nowoczesna technologia. Fot. Pixabay

Aktualności

Nowa fabryka w Rawiczu. „To szansa na rozwój w kierunku nowych technologii”

TKH Group to międzynarodowa marka, która na całym świecie zatrudnia sześć tysięcy osób. Kilka dni temu kierownictwo firmy podjęło decyzję o budowie fabryki w Rawiczu. Jakie powody przemawiają za tą inwestycją?

Nowy zakład produkcyjny powstanie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. To ogromny obszar przemysłowy o wielkości dwustu hektarów.

Pracownicy nowej fabryki zajmą się produkcją systemów kablowych, które następnie trafią do przedstawicieli przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej i światłowodów.

– TKH będzie pierwszą międzynarodową marką, która ulokuje się w nowej strefie przemysłowej. Zależało nam na tym, żeby strefa była otwarta przede wszystkim na branże o dużym potencjale rozwojowym. Branża technologiczna bez wątpienia zalicza się do tego grona. To także szansa dla gminy, abyśmy rozwijali się w kierunku nowych technologii mówi burmistrz Rawicza  Grzegorz Kubik.

Decyzja o budowie fabryki wiąże się z dobrą komunikacją drogową, w pobliżu rawickiej strefy znajduje się m.in. droga szybkiego ruchu. Ważnym argumentem przemawiającą za tą lokalizacją była także pobliska siedziba firmy C&C Partners, która również należy do koncernu TKH Group.

Nowy zakład w Rawiczu powstanie na przełomie 2022 i 2023 roku. W początkowym okresie pracę znajdzie tam około sto osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *