Zakład Smurfit Kappa. Fot. Smurfit Kappa

Zakład Smurfit Kappa. Fot. Smurfit Kappa

Aktualności

Nowoczesny zakład na Opolszczyźnie

Smurfit Kappa to firma, która na całym świecie rocznie produkuje prawie 8 mln ton papieru i tektury. W Polsce spółka posiada już pięć fabryk. Tym razem na Opolszczyźnie powstanie kolejny nowoczesny zakład.

Przedstawiciele Smurfit Kappa nabyli od firmy Habba Beton 13-hektarową działkę. Nowoczesny zakład powstanie na terenie gminy Ujazd w Strefie Aktywności Gospodarczej. To teren położony niedaleko autostrady A4.

W fabryce będą produkowane tekturowe opakowania. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym. Jego realizacja jest przewidziana na II kwartał 2023 roku.

Burmistrz Gminy Ujazd nie ukrywał satysfakcji z powodzenia inwestycji, zwracając uwagę na niełatwy okres perturbacji gospodarczych i geopolitycznych.

To nie pierwsza inwestycja, która powstaje na terenie Ujazdu. W gminie swoją fabrykę buduje m.in. firma ISRI, która zamierza tu uruchomić zakład foteli samochodowych. Z kolei swój zakład w Ujeździe uruchomiła już firma IFA Powertrain. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda praca w tej fabryce, to zobaczcie (TUTAJ) nasz program „Akcja rekrutacja”.

Smurfit Kappa to producent opakowań z tektury falistej i opakowań typu bag in box. W Polsce firma posiada pięć zakładów. TUTAJ przeczytacie o inwestycji Smurfit Kappa za 100 mln zł w Pruszkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *