Fabryka Technoform. Fot. Panattoni

Fabryka Technoform. Fot. Panattoni

Aktualności

Nowoczesny zakład Technoform pod Krakowem

Technoform to jeden z istotnych producentów elementów do szyb zespolonych. Na całym świecie firma posiada 45 fabryk i biur sprzedaży. Spółka zdecydowała się na otworzenie kolejnego zakładu – tym razem w małopolskiej Skawinie.

Inwestycja została zrealizowana przez znanego dewelopera nieruchomości przemysłowych – Panattoni. Fabryka – o wielkości 10 tys. m2 – cechuje się nowoczesnymi systemami, choćby inteligentnym zarządzaniem energią. Spółka będzie także korzystać z czujników zmierzchu dla oświetlania zewnętrznego czy wodooszczędnej armatury sanitarnej.

Zakład został uruchomiony w Skawinie. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Fabryka znajduje się blisko węzła A4, a to umożliwia dobre połączenie z Niemcami i Ukrainą.

W małopolskiej fabryce Technoform będą produkowane elementy izolacyjne do szyb zespolonych, a także magazynowane produkty gotowe.

– Technoform to duży gracz rynkowy, który buduje swoją pozycję od kilkudziesięciu lat. Gdy taka firma stawia na rozwój w regionie, to potwierdza ogromny potencjał zarówno Krakowa i okolic, jak i samej Skawiny, która stała się strefą aktywności przemysłowej, skupiając działalność potężnych, międzynarodowych firm. Małopolska udowadnia, że jest dobrym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się ogromnym atutem – twierdzi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *