Fabryki w Polsce

Jak powstają miniżurawie? [VIDEO]

Te urządzenia pomagają podczas ładowania, transportowania, ale także w czasie prac budowlanych. Są w stanie dojechać w trudnodostępne miejsca, potrafią udźwignąć ciężkie ładunki. Miniżurawie – bo o nich mowa – to produkt wytwarzany w Bielskiej Fabryce Dźwigów Befard. Co istotne, produkt cieszy się popularnością na całym świecie.

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce zobaczyliśmy produkcję miniżurawia XM 800. To zdalnie sterowany dźwig na gąsienicach o udźwigu 800 kg. Zobaczyliśmy krok po kroku, jak takie urządzenie powstaje.

Odwiedziliśmy biuro projektowe firmy Befard. W tym miejscu powstaje nie tylko koncepcja urządzenia, ale także przeprowadzane są testy wytrzymałościowe. W naszym materiale zobaczycie m.in. specjalistyczne oprogramowanie, dzięki któremu klienci mogą być pewni, że ich urządzenie wytrzyma określone obciążenie.

Kamera naszego programu była także obecna w zakładzie firmy w Łękach. Tam z kolei produkowane są elementy konstrukcji. Wycinarka laserowa, prasa czy wycinarka rur i profili to tylko przykładowe urządzenia, które są wykorzystywane w tym obiekcie.

Następnie przenieśliśmy się do fabryki Befard w Kozach. Zwróćcie uwagę na frezarkę, której rolą jest obróbka wielkoformatowych elementów oraz elektrodrążarkę drutową – to urządzenie służy do wycinania metodą elektroerozji.

Na koniec trzeba wszystko złożyć. W naszym programie zobaczycie także, jak pracuje załoga hali montażowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *