Fabryki w Polsce

Odcinek w Katowickich Wodociągach. Jak dostarczana jest woda? Na czym polega oczyszczanie ścieków? [VIDEO]

W najnowszym programie „Fabryki w Polsce” opowiemy o zagadnieniu, które dotyczy nas wszystkich. Woda służy nam do picia, mycia czy prania. Dlatego warto zajrzeć za kulisy pracy wodociągów. W jaki sposób monitorowany jest stan sieci wodociągowej? Jakie są poszczególne etapy oczyszczania ścieków? Zobaczcie w programie!

1000 km sieci wodociągowej. 750 km sieci kanalizacyjnej. 4 oczyszczalnie o łącznej przepustowości 110 tys. m3 na dobę. To liczby, którymi może pochwalić się spółka wodociągów ze stolicy Górnego Śląska.

Ważne miejsce w Wodociągach Katowickich to laboratorium, w którym wykonywane są badania fizykochemiczne, sensoryczne oraz mikrobiologiczne. Analitycy mogą wykonywać tu badania m.in. próbek wody przeznaczonej do picia czy stanu wody w pływalniach.

Laboratorium obecnie wykonuje oznaczenie ponad 60 parametrów. Podążając za zmianami w odpowiednich przepisach prawa Laboratorium systematycznie poszerza zakres wykonywanych oznaczeń. Ofertę swoją kieruje do zakładów produkcyjnych, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, szkół, przedszkoli, administratorów basenów, właścicieli ujęć wód podziemnych i studni przydomowych – informują Wodociągi Katowickie na swojej stronie internetowej.

Wodociągi Katowickie to spółka samorządu katowickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *