Silnik

Silnik

Aktualności

Pod Krakowem powstanie zakład za 10 mln dolarów

Cummins Inc. to światowy gigant wśród producentów silników wysokoprężnych i układów napędowych dla wielkich maszyn. Kilka dni temu firma poinformowała o rozpoczęciu bardzo dużej inwestycji w Polsce.

Logo Cummins

Logo Cummins

Pod koniec 2023 roku pod Krakowem ma zostać uruchomiony zakład odbudowy silników o dużej mocy. Jak tłumaczy firma inwestycja jest podyktowana rosnącym popytem na te urządzenia oraz chęcią zwiększenia europejskiej aktywności firmy Cummins. Według władz firmy środowoeuropejskie położenie Krakowa idealnie nadaje się do obsługi klientów z całego regionu.

Obecnie w stolicy Małopolski znajduje się baza Cummins, która po zakończeniu inwestycji, zostanie przeniesiona do położonego kilometrów dalej nowego obiektu.

Na czym polega proces odbudowy silnika?

Skoro pod Krakowem ma powstać nowy zakład, to warto dowiedzieć, czym zajmuje się zakład zapewniający odbudowę silnika. Ten proces polega na całkowitym demontażu, czyszczeniu, kontroli i wymiany głównych podzespołów urządzenia. W ten sposób można nie tylko przedłużyć żywotność silnika, ale także zmniejszyć zużycie paliwa.

W podkrakowskim zakładzie zostaną uruchomione 15-tonowe suwnice oraz dziesięć żurawi. Znajdzie się tam również stanowisko testowe z dynamometrem silnikowym, kabina lakiernicza oraz urządzenie do czyszczenia metodą wypalania i piaskowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *