Fabryki w Polsce

Jak przebiega czyszczenie suchym lodem? [VIDEO]

Ciężkie zabrudzenia dają się we znaki producentom różnych branż. Aby temu zaradzić niektórzy z nich korzystają z usług czyszczenia chemicznego lub mechanicznego. W najnowszym programie „Fabryki w Polsce” pokazujemy Wam alternatywę dla takich rozwiązań. I to w opinii wielu ekspertów – bardziej wydajną.  

W programie przedstawiamy Wam zakład firmy Cold Jet Polska w Obornikach. To lider w branży technologii czyszczących opartych na suchym lodzie.

Proces i maszyny

Suchy lód. Fot. Cold Jet/Facebook

Suchy lód. Fot. Cold Jet/Facebook

W programie zobaczycie krok po kroku, w jaki sposób przebiega proces czyszczenia suchym lodem.

– W momencie zderzenia cząstki z powierzchnią czyszczoną, energia kinetyczna zostaje całkowicie wytracona. W związku z tym powłoka zabrudzenia ulega pęknięciu. Suchy lód powoduje gwałtowne odchłodzenie czyszczonej powierzchni, następuje skurcz cząstek brudu i oderwania brudu od powierzchni macierzystej – tak w programie tłumaczył ten proces Maciej Doczekała, dyrektor Cold Jet Polska.

W programie opowiemy Wam także o maszynach, które odpowiadają za proces czyszczenia lodem, czyli PCS 60 oraz Microclean 2, zaprojektowany przez polskich inżynierów. Jakie funkcje posiada panel sterowania urządzeń? Ile frakcji lodu można uzyskać z jednej maszyny? Dlaczego w procesie czyszczenia suchym lodem, dwutlenek węgla możemy uznać za przyjazny środowisku? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w naszym programie.

Z procesu czyszczenia suchym lodem korzystają producenci m.in. branży lotniczej, spożywczej, odlewniczej czy wydobywczej. Jest on potrzebny wszędzie tam, gdzie trzeba sprostać ciężkim zabrudzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *