Technologie

Jak oni to robią? Nadzwyczajne umiejętności operatorów wózków widłowych

Wózek jezdniowy podnośnikowy. Tak w oficjalnym nazewnictwie określa się popularny wózek widłowy. To ważny element każdego magazynu czy zakładu produkcyjnego. Dzięki pracy operatorów można szybko i sprawnie przenieść ciężki ładunek czy towar. Na powyższym nagraniu zobaczycie jednak, że wyobraźnia i możliwości niektórych operatorów sięgają o wiele dalej.

Pracownik obsługujący wózek widłowy powinien wykazywać się wyjątkową ostrożnością i odpowiedzialnością. Istotną rolę w ich pracy pełni również stosowne wyczucie maszyny i precyzja w działaniu. Operatorzy wózków widłowych powinni także pamiętać o przestrzeganiu norm w pracy, w tym BHP.

Powyższa kompilacja przedstawia wyjątkowych fachowców i specjalistów w swoim fachu. Potrafią oni przy użyciu wózków widłowych układać figury z palet, podnosić monetę z ziemi czy przykryć butelkę. Na nas największe wrażenie zrobiła jednak sztuczka z zapalniczką ( na nagraniu – od 4 minuty). Dzięki nadzwyczajnej precyzji operator wózka widłowego zapalił papierosa… przy użyciu wózka widłowego.

Źródło nagrania: Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *