Fabryki w Polsce

Jak działa fabryka obróbki skrawaniem? [VIDEO]

Hala toczenia. Narzędziownia. Hala frezowania. Właśnie takie działy zakładu możecie zobaczyć w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”. Czeka na Was wiele interesujących procesów i ciekawych maszyn, w tym także robotów. Gościmy w zakładzie firmy Radmot z Radomia.

Dwóch ludzi pracujących na używanych, konwencjonalnych tokarkach i prasach. Wielka fabryka? Nie. Wynajmowany garaż. Tak wyglądały początki firmy Radmot, która rozpoczęła działalność w 1984 roku.

Wraz z rozwojem technologii w zakładzie firmy wiele się zmieniło. Dzisiaj Radmot to firma, której produkty możemy znaleźć na całym świecie.

Niklowanie i nawęglanie

Maszyna CNC. Fot. Pixabay

Maszyna CNC. Fot. Pixabay

Zakład specjalizuje się przede wszystkim w obróbce skrawaniem – toczeniu i frezowaniu CNC. Radomska firma oferuje klientom rożne możliwości – obróbkę powierzchniową, czyli np. procesy anodowania, cynkowania czy niklowania. Niemniej pracownicy Radmot wykonują także procesy obróbki cieplnej, jak azotowanie czy nawęglanie.

Z rozwiązań fabryki z Radomia korzystają przedstawiciele różnych branż. Detale wykonywane w fabryce Radmot sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, maszynowej czy medycznej.

Nie tylko roboty

Jak możecie zobaczyć na filmie, wiele maszyn w Radmot obsługują roboty. Nie tak dawno w fabryce firmy przeprowadzono robotyzacyjną rewolucję. Dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0, firma jest w stanie produkować 30 % części więcej. Więcej o tej zmianie możecie dowiedzieć się z innego odcinka naszego programu „Jak stworzyć zrobotyzowaną fabrykę?”

Jednak pomimo wysokiego stopnia automatyzacji w firmie Radmot istotne znaczenie przykłada się do pracowników i ich szkolenia.

– Większość naszych specjalistów zdobywała doświadczenie regularnie, stopień po stopniu – rozpoczynając od kształcenia zawodowego na tokarzy czy frezerów, potem w zawodowej pracy jako operatorzy, aż wreszcie dzięki specjalistycznemu rozwojowi w działach: technologicznym, kontroli jakości lub handlowym – informuje firma na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *