Aktualności

Producent oświetlenia dla Jaguara i Bentleya otworzył fabrykę pod Lublinem

Varroc Lighting Systems – światowy dostawca oświetlenia i elektroniki samochodowej rozpoczął budowę w Niemcach (woj. lubelskie). W dwunastej na świecie fabryce VLS będą produkowane światła przednie i projekcyjne. Firma rozpoczęła rekrutację pracowników.

W nowym zakładzie zatrudnienie znaleźć może 350 osób. – Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników – powiedział podczas konferencji Stephane Vedie, prezes Varroc Lighting Systems – Wiele z ponad 350 wakatów, wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie. Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce, to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych – dodał prezes Vedie. VLS będzie poszukiwać zarówno pracowników produkcyjnych, jak i absolwentów studiów technicznych, badaczy jakości i inżynierów. Firma zapowiedziała współpracę z Politechniką Lubelską.

Fabryka w Niemcach – o powierzchni 25 tys. m2 – ma wytwarzać nawet 2 miliony lamp samochodowych rocznie. Obiekt zostanie otwarty w trzecim kwartale 2019 roku, a zdolność produkcyjną uzyska niespełna rok później. – Żeby to osiągnąć, planujemy zainstalować 10 linii montażowych, 21 maszyn wtryskowych różnego tonażu, 10 napylarek, które metalizują części składające się na gotowy wyrób oraz 3 lakiernie – mówi dla Dziennika Wschodniego Bartosz Mackford, dyrektor zakładu VLS w Niemcach.

Varroc Lighting Systems to jeden z światowych liderów w swojej branży. Dostarcza oświetlenie i elektronikę samochodową dla takich marek jak: Ford, Jaguar, Volkswagen, Bentley czy Tesla. Firma zatrudnia ok. 7,5 tysiąca pracowników na całym świecie. VLS od 2017 roku ma swoją siedzibę w Polsce – spółka rok temu w Krakowie otworzyła Centrum Inżynierii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *