Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Radar KPT. „To książka telefoniczna polskiego przemysłu”

Radar Innowacji Przemysłu 4.0 to publikacja przygotowana przez hub Krakowskiego Parku Technologicznego. W przeciwieństwie do wielu innych rankingów, znajdziemy tu firmy młode. Mogą one jednak dostarczyć wiele interesujących rozwiązań.

Krakowski Park Technologiczny

Krakowski Park Technologiczny

W radarze znajdziemy 90 młodych spółek z Polski i Finlandii, które uzyskały rekomendacje od 23 przedstawicieli ekosystemu innowacji branży przemysłowej. Firmy zostały podzielone na 15 tagów technologicznych (np. sztuczna inteligencja czy big data) oraz 14 obszarów biznesowych (np. logistyka bądź utrzymanie ruchu).

– Publikacja, którą Państwu prezentujemy zwraca uwagę na know-how i lokalny talent, na firmy ciągle na początku drogi, ale już doświadczone i sprawdzone we współpracy z biznesem. Nie ma w tej publikacji „gadania”, jest tylko praktyka. To prosty, dobrze zindeksowany drukowany katalog młodych firm z rozwiązaniami dla przemysłu. Taka „książka telefoniczna” polskiego przemysłu – twierdzi Bartosz Józefowski, dyrektor ds. Przemysłu 4.0 w Krakowskim Parku Technologicznym.

Dodaje także: – To sprawdzone w boju przedsiębiorstwa, które u dużych, wymagających klientów robiły wdrożenia pilotażowe, testy czy wdrożenia komercyjne. Cenimy wielkich producentów robotów przemysłowych i systemów IT jako źródła innowacji w przemyśle, ale oni do naszych czytelników skutecznie docierają samodzielnie. My postanowiliśmy wypromować mniejsze firmy, które mogą być równie atrakcyjnym źródłem innowacji – tłumaczył Bartosz Józefowski.

Radar Innowacji Przemysłu 4.0 możecie przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *