Technologie

Te maszyny i narzędzia mogą Was zainteresować… [VIDEO]

W dzisiejszej kompilacji zobaczycie maszyny i narzędzia, które mogą mieć istotne zastosowanie przy różnych pracach – głównie budowlanych. Większość z nich przyspiesza lub ułatwia „robotę”. Wiele z tych mechanizmów nie jest jeszcze powszechnych w Polsce, dlatego warto się im dobrze przyjrzeć.

Jako pierwsza została przedstawiona giętarka do prętów zbrojeniowych, marki Hitachi. Urządzenie posiada specjalne pokrętło do szybkiego i dokładnego wyginania. Zakres kątów to 0-180 stopni.

Następnie „gorilla block buster” (firma Roughneck), czyli narzędzie przeznaczone do szybkiego, bezpiecznego i dokładnego cięcia bloków i cegieł. Ponadto dzięki niemu jest także możliwe usuwanie płytek ściennych i podłogowych.

Aby na podłożu została ułożona kostka, grunt musi być odpowiednio przygotowany. Do tego służy specjalny system teleskopowy firmy probst. Urządzenie niweluje i profiluje podłoże. System zawiera dwie boczne rolki prowadzące, które są właściwie regulowane.

Jako czwarte na filmie zaprezentowano urządzenie „deckel heber”. Jest to specyficzny podnośnik, który ułatwia i zapewnia bezpieczne podnoszenie, otwieranie i zamykanie ciężkich pokryw czy włazów z żelaza i stali. Jak widać na filmie, nawet kobiety mogą podnosić ciężkie materiały.

Bardzo pomocnym asortymentem jest „post fix” firmy Sika. To dwuskładniowa pianka typu „mix – in – the bag”. Po odpowiednim złożeniu i wymieszaniu płynu, należy go zalać w odpowiednie miejsce, a ten ustawi się w ok. 3 minuty. „Post fix” można wykorzystać do podtrzymywania słupów, ogrodzeń czy skrzynek pocztowych. Pianka zastępuje dwa worki cementu.

W materiale przedstawiono także pracę „arga fast” firmy Engemaqui . To urządzenie regulowane, dzięki któremu można szybko rozłożyć zaprawę na cegłach. Ponadto w filmie zaprezentowano pracę szybkiego podgrzewacza asfaltu.

Warto zwrócić uwagę na „garage floor” firmy Greatmats. To specjalne płytki łączone na zatrzask które są w stanie wytrzymać obciążenie ponad 4,5 tony. System jest bardzo prosty w montażu i demontażu.

Jako ostatnie w filmie zostały zaprezentowane narzędzia budowlane firmy Bricky, które pomagają i przyspieszają poszczególne prace budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *