Fabryki w Polsce

Najciekawsze urządzenia branży spożywczej [VIDEO]

Słone paluszki, biszkopty czy napój Pepsi. To produkty, które często goszczą na naszych stołach. Ich niepowtarzalny smak to zasługa receptury, ale także odpowiednich maszyn, które odpowiadają za ich produkcję. W naszej najnowszej kompilacji zobaczycie kilka z nich.

 

Jako pierwszą przedstawiamy rozlewnię Pepsi w Michrowie. Warto zwrócić uwagę na jedyną na świecie linię „jumbo”, która umożliwia pakowanie na jednej europalecie różnych rodzajów napojów. Roboty ustawiają liczbę butelek zgodnie z zamówieniem od klienta, a maszyna pakująca ustawia je na podkładki i palety gotowe do transportu.

Następnie zapraszamy Was za kulisy produkcji paluszków w firmie Aksam. Robi się coraz goręcej, struny ciasta zbliżają się do pieca. Najpierw cięte są na długość i w ten sposób otrzymujemy ostateczny kształt paluszków. Później posypywane są solą. Mogą już zostać poddane obróbce termicznej. W długim piecu tunelowym będą się piec w temperaturze ponad 200 stopni Celsjusza.

W fabryce firmy Aksam powstają także sucharki i biszkopty. Proces ich powstawania również możecie zobaczyć na filmie.

Dania rybne z Frosty i parówki Sokołowa. Te produkty zapewne również są Wam znane. Jak powstają? Zobaczcie naszą kompilację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *