Drony FlyEye. Fot. WB Group

Drony FlyEye. Fot. WB Group

Aktualności

W Skarżysku-Kamiennej będą powstawać drony

Grupa WB to jeden z największych europejskich producentów bezzałogowych statków powietrznych, czyli dronów. O tym, jak ważne jest to urządzenie dla polskiego bezpieczeństwa udowadnia sytuacja na Ukrainie. Już za kilka miesięcy w Skarżysku-Kamiennej firma rozpocznie produkcję urządzeń. W związku z tym pracę będzie mogło tam znaleźć nawet 500 osób.

Grupa WB to obecnie największy polski producent systemów elektronicznego wsparcia pola walki. Firma oferuje m.in. systemy obserwacyjno-rozpoznawcze, systemy dowodzenia czy urządzenia cyberbezpieczeństwa. WB otrzymała zamówienie na realizację programu Gladius. Na podstawie kontraktu, którego wartość opiewa na 2 mld zł, spółka dostarczy drony uderzeniowe.

Fabryka w Skarżysku-Kamiennej

W Skarżysku-Kamiennej będą montowane struktury kompozytowe i sterownicze platform lotniczych do dronów.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy WB, produkcja ruszy w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W międzyczasie zostanie utworzona potrzebna infrastruktura oraz stanowiska pracy.

Docelowo pracę w zakładzie może znaleźć nawet 500 osób. Zatrudnienie w skarżyskiej fabryce ma się zwiększać systematycznie.

W przyszłym roku planujemy pełne rozwinięcie produkcji i nowe zatrudnienia, nie mniej niż 150, a docelowo około 200 osób. W następnych latach zakładamy, że przy dodatkowej hali produkcyjnej, będziemy mogli rozwinąć zatrudnienie nawet do około 400-500 osób – mówi dyrektor Jarosław Dąbrowa.

Poszukiwani będą zwłaszcza pracownicy do precyzyjnych systemów montażowych przy platformach lotniczych oraz specjaliści ds. nadzorowania pracy, procesów logistycznych, transportowych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *