Ładowanie pojazdów elektrycznych. Fot. Pixabay

Ładowanie pojazdów elektrycznych. Fot. Pixabay

Aktualności

W USA współpracował z Muskiem. Teraz zainwestuje w Żelichowie

Mówi się o nim: „Polak, który uratował Teslę”. Istotnie Adam Drewniany to polski biznesmen, z powodzeniem podbijający amerykański rynek, m.in. we współpracy z Elonem Muskiem. Dzisiaj Drewniany chce zainwestować w miejscu, z którego się wywodzi. Co to będzie?

Adam Drewniany to założyciel South Bay Solution. To firma zajmująca się precyzyjną obróbką skrawaniem, usługach montażu dla przemysłu półprzewodnikowego, motoryzacyjnego czy wojskowego.

W czasie swojej działalności współpracował ze znanym koncernem samochodów elektrycznych – Tesla. Wiele wskazuje, że szef firmy Elon Musk ma mu sporo do zawdzięczenia. To kalkulacje Drewnianego miały przyczynić się do uratowania modelu S Tesli.

Inwestycja w Gręboszowie

Drewniany karierę biznesową zrobił w USA. Potem z powodzeniem współkierował firmą Northvolt Polska zajmującą się produkcją wysokiej jakości systemów bateryjnych.

Jednak najnowsza inwestycja polskiego biznesmena rozpocznie się w miejscu, z którego się wywodzi. Drewniany zamierza wybudować fabrykę na terenie gminy Gręboszów, nieopodal Dąbrowy Tarnowskiej. W Żelichowie powstanie zakład produkujący magazyny energii oraz elementy do samochodów elektrycznych.

Hala produkcyjna zostanie wybudowana w ciągu najbliższych miesięcy, a zatrudnienie w niej znajdzie ok. 30 pracowników. W rozmowie z serwisem RDN Drewniany zapewnił, że w swoich rodzinnych okolicach zamierza zainwestować dziesiątki milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *