Fabryki w Polsce

Jak działa serwis odzieży roboczej? [VIDEO]

Pranie, suszenie, prasowanie ubrań. Część z nas wykonuje te czynności w ramach obowiązków domowych. Bywa to czasochłonne. W takim razie, jak sprawnie wykonać te procesy dla załogi ogromnej fabryki? Kluczem są… zakodowane wieszaki, czyli automatyzacja i odpowiedni program komputerowy.

Pracownicy firm korzystających z usług serwisu odzieży roboczej mogą szybko otrzymać swoje czyste i wyprasowane ubranie.  Aby zobaczyć, w jaki sposób do tego dochodzi, postanowiliśmy wraz z kamerą programu Fabryki w Polsce odwiedzić zakład firmy Salesianer.

Pierwsza czynność, która następuje po odbiorze brudnych rzeczy to rejestracja każdego ubrania. Dzięki temu cały proces będzie przeprowadzony szybko i czyste ubranie znów trafi do zakładowej szafki swojego właściciela.

Posortowana odzież trafia do tunelu, gdzie odbywa się pranie w trzech etapach. Kolejny krok to suszenie. Maszyny z zakładu Salesianer są w stanie wysuszyć prawie 2,5 tysiąca ubrań w ciągu godziny.

Po kontroli wizualnej rozpoczyna się zautomatyzowany proces segregowania ubrań. Dzięki wcześniejszej cyfrowej rejestracji system automatycznie wybiera zakodowane wieszaki z odzieżą według zaplanowanej trasy transportu, typu odzieży, firmy oraz konkretnego użytkownika.

W zakładzie Salesianer nie trzeba się również martwić o proces składania ubrań. Dzięki automatycznym składarkom pracownik już wkrótce otrzyma czyste i wyprasowane ubranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *