Maszyny Ursusa. Fot. Wikimedia Commons, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Maszyny Ursusa. Fot. Wikimedia Commons, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Aktualności

Legendarny Ursus na sprzedaż

Dziś upływa termin składania ofert kupna marki Ursus. Cena wywoławcza to 125 mln złotych. Niestety, na kultowej marce ciążą wysokie wierzytelności, opiewające na kwotę blisko 308 mln złotych. Czy znajdzie się nowy inwestor? 

Historia legendarnej marki Ursus, kojarzącej się najbardziej z ciągnikami i maszynami rolniczymi, sięga XIX wieku. O długiej historii marki możesz przeczytać w naszym artykule. 

Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku w zakładach Ursusa produkowano 50 tysięcy ciągników rocznie. W 2011 roku zakończyła się produkcja w Warszawie, lecz była ona kontynuowana w Lublinie na terenie dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych. W tamtym czasie podpisano także umowę na sprzedaż 1500 ciągników do Etiopii. Miało to się stać nową iskrą do rozwoju marki. Niestety, tak się nie stało, a problemy finansowe zaczęły się pogłębiać.

Co dalej z Ursusem?

W 2021 roku Sąd w Warszawie ogłosił upadłość legendarnej marki. Czy uda się uratować Ursusa? Na 14 marca wyznaczono termin otwarcia i weryfikacji złożonych ofert.

Potencjalny nabywca zostanie właścicielem zakładów znajdujących się w Dobrym Mieście i Lublinie, a także będzie dysponował prawami znaku towarowego marku Ursus S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *