Aktualności

Włoska firma uruchomiła trzecią fabrykę w Polsce

4 tysiące opakowań dziennie. Taką moc przerobową mają wszystkie zakłady firmy Deles. Włoski producent, ceniąc sobie polskich pracowników, zdecydował się na otwarcie kolejnej fabryki, tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. W planie jest m.in. współpraca z lokalnymi uczelniami.

– Jesteśmy szczególnie dumni z inauguracji trzeciej fabryki Deles w Polsce. Już od przyjazdu w 2015 roku zetknęliśmy się z fantastycznymi ludźmi i profesjonalistami różnych narodowości. Dzielimy nasze wartości korporacyjne i perspektywy rozwoju. Wraz z Gorzowem, jeszcze bardziej wzmacniamy naszą obecność na rynku– mówił podczas otwarcia fabryki Stefano Scaroni, prezes Deles Group.

W początkowym etapie w nowej fabryce Deles pracę znajdzie 200 osób, ale docelowo ma być ich co najmniej dwukrotnie więcej. Gorzowscy pracownicy będą w stanie produkować 4 tys. opakowań dziennie.

Obiekt w Gorzowie powstał w ramach Panattoni Park Gorzów II. W kompleksie o powierzchni 67 tys. m2 znajdują się trzy fabryki – firmy Deles, a także producenta naturalnych suplementów diety Yoshi oraz wytwórcy części samochodowych Shipman.

Kompleks był budowany od kwietnia ubiegłego roku.

Naukowa współpraca

Fabryka Deles w Gorzowie Wielkopolski. Fot. Łukasz Kulczyński, UM Gorzów Wlkp.

Fabryka Deles w Gorzowie Wielkopolski. Fot. Łukasz Kulczyński, UM Gorzów Wlkp.

Przedstawiciele Deles podkreślają, że firma przywiązuje ważne znaczenie do współpracy z lokalnymi uczelniami. To cieszy zwłaszcza lubuskich samorządowców.

– Liczymy, że kolejny inwestor w gorzowskiej strefie wzmocni nie tylko innowacyjny biznes, bo jak słyszymy, działa w obszarze B+R, ale także nawiąże współpracę w kwestii programu rozwoju szkolnictwa wyższego w regionie – mówił Jarosław Flakowski, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *