Fabryki w Polsce

Jak powstaje szpadel ogrodowy? [VIDEO]

Szpadel ogrodowy to narzędzie niezbędne to wykonania różnych prac w ogrodzie. Jego konstrukcja pozornie nie wydaje się skomplikowana – trzonek, głowica i uchwyt. Jednak jak możecie zobaczyć w naszym programie produkcja szpadla wcale nie jest taka prosta. Ważną rolę odgrywają tu roboty.

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce odwiedziliśmy zakład Cellfast z Krosna.

Nasze zwiedzanie fabryki zaczynamy od produkcji trzonka. W programie zobaczycie w jaki sposób formowany jest kształt rurki. Służy do tego giętarka oraz prasa hydrauliczna. Jaki rodzaj rurki stosowany jest w szpadlach Cellfast? Tego dowiecie się z odcinka naszego programu.

Kolejny element powstawania szpadla to produkcja głowicy. Po wycięciu formatki blachy, urządzenie trafia na prasę, gdzie jest zaostrzane. Następnie robot umieszcza głowicę w piecu o temperaturze 900 stopni Celsjusza. Jeszcze tylko swoją rolę musza spełnić szczęki hartownicze i szpadel będzie cechował się dużą twardością.

W krośnieńskiej fabryce sporo pracy wykonują także roboty. Jak możecie zobaczyć w programie to te urządzenia odpowiadają choćby za połączenie głowicy z trzonkiem.

Po założeniu uchwytu oraz materiału safe-touch szpadel jest gotowy i może spełniać swoje zadania w Waszych ogrodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *