Nowoczesna technologia. Fot. Pixabay

Nowoczesna technologia. Fot. Pixabay

Aktualności

„Polska jest magnesem dla inwestycji amerykańskich”. Microsoft uruchamia centrum za 1 mld dol.

Wszystko wskazuje, że technologie chmurowe to przyszłość pod względem rozwiązań stosowanych w przedsiębiorstwach. Do takiego wniosku doszło także kierownictwo firmy Microsoft, które zdecydowało się na utworzenie w Polsce centrum przetwarzania danych w chmurze. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w tej części Europy.

Centrum chmurowe Microsoftu w Polsce będzie się składać z trzech niezależnych obiektów położnych w rejonie Warszawy. Projekt umożliwi przedsiębiorcom przechowywanie wartościowych zasobów cyfrowych i będzie zapewniać prawne zapisy przetwarzania danych.

Przedstawiciele wielkiego koncernu podczas konferencji zapewniali, iż uruchomienie centrum to odpowiedź na zapotrzebowanie na wysokowydajną moc obliczeniową oraz szybki dostęp do usług chmurowych. Centrum ma pozwolić na oszczędzanie pieniędzy oraz optymalizację działalności operacyjnej.

– Jako Microsoft chcemy być zaufanym partnerem waszego kraju, waszych firm, waszych działań, waszych innowacji we wszystkich branżach, we wszystkich nadarzających się okazjach i jesteśmy tutaj po to, żeby to wszystko odbywało się bezpiecznie – powiedział Ralph Haupter, prezes Microsoftu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Polska w chmurowej awangardzie

Uczestniczący w otwarciu projektu premier Mateusz Morawiecki podziękował przedstawicielom informatycznego giganta za inwestycję oraz 30-letnią obecność w Polsce. Szef rządu zwrócił uwagę, że Amerykanie nad Wisłą inwestują także w przemysł czy obronność.

–To najlepszy dowód na to, że polska jest magnesem dla inwestycji amerykańskich – powiedział premier Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział, że Polska będzie dążyć do tego, by znaleźć się w awangardzie państw, które rozwijają technologie chmurowe. W tym celu zostanie uruchomiony specjalny program pożyczkowy, z którego będą mogły skorzystać firmy zainteresowane transformacją chmurową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *