Aktualności

Znakomite wyniki produkcji i sprzedaży w KGHM

Na początku obecnego 2021 r., składaliśmy życzenia, aby ten rok był lepszy niż poprzedni. Z pewnością taka sytuacja ma miejsce w kopalniach KGHM. Polska Miedź odnotowuje rekordowe wyniki produkcyjne i sprzedażowe.

Sierra Gorda to chilijska kopalnia Grupy KGHM, gdzie znajdują się złoża siarczkowe rudy miedzi i molibdenu. Choć raport Najwyższej Izby Kontroli z 2019 r. zwracał uwagę na duże zadłużenie kopalni, to obecne wyniki wskazują na bardzo dobre wyniki produkcyjne.

Tak wygląda nowy piec WTR w Hucie Miedzi Legnica. Fot. KGHM

Tak wygląda nowy piec WTR w Hucie Miedzi Legnica. Fot. KGHM

W porównaniu do 2020 r. w chilijskiej kopalni zdecydowanie wzrósł poziom produkcji miedzi płatnej (29 %). Każdego miesiąca wytwarzane jest tu 10 tys. ton metalu.

Rośnie także sprzedaż miedzi z Sierra Gorda. Wyniosła ona 11 tys. ton, co oznacza wzrost o 41% w porównaniu do czerwca 2020 r.

Nie tylko Chile

Warto podkreślić, że nie tylko Sierra Gorda sygnalizuje pozytywne wyniki. Produkcja miedzi płatnej w całej grupie KGHM wyniosła 65 tys. ton. To oznacza, że Polska Miedź zanotowała 8% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda produkcja miedzi, srebra i złota w kopalniach KGHM, to koniecznie zobaczcie odcinek programu „Fabryki w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *