Nowa fabryka w Kołbaskowie. Fot, Kion Group

Nowa fabryka w Kołbaskowie. Fot, Kion Group

Aktualności

Nie tylko w Chinach. Nowa fabryka na Pomorzu Zachodnim

Kołbaskowo to wiejska gmina położona kilkanaście kilometrów na południe od Szczecina. Choć dotychczas nie była specjalnie znana, teraz – za sprawą zakładu firmy Kion Group – to się zmieni. Będą tu produkowane wózki przemysłowe, które dotychczas wytwarzano jedynie w Chinach.

Kion Group to kluczowy dostawca wózków przemysłowych oraz rozwiązań intralogistycznych. W ofercie firmy znajdują się wózki jezdniowe, widłowe oraz urządzenia techniki magazynowej.

To właśnie kierownictwo tego koncernu postanowiło utworzyć fabrykę na Pomorzu Zachodnim. Za tą lokalizacją przemawia przede wszystkim bliskość polsko-niemieckiej granicy, dostęp do sieci autostrad oraz możliwość pozyskania wykwalifikowanych kadr.

Fabryka o wielkości 6 boisk piłkarskich

Nowa fabryka w Kołbaskowie. Fot, Kion Group

Nowa fabryka w Kołbaskowie. Fot, Kion Group

Inwestycja Kion w Kołbaskowie była warta 80 milionów europ. Za tą kwotę wybudowano min halę produkcyjną o powierzchni 44 tys. m2.

W zakładzie pracę znajdzie 400 osób. – Na nowych pracowników czeka atrakcyjne, nowoczesne środowisko pracy. Zakład dysponuje również możliwościami zajmowania się inżynierią mechaniczną, które utorują drogę dalszemu postępowi technologicznemu – twierdzi Tomasz Maleszka, kierownik zakładu.

Nowi pracownicy zajmą się produkcją wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu do 3,5 tony. Na Pomorzu Zachodnim powstaną te modele, które dotychczas były wytwarzane jedynie w chińskich zakładach Kion. Firma chce w ten sposób przyspieszyć dostawy.

W 2020 roku na całym świecie użyto 1,6 mln wózków podnośnikowych wyprodukowanych w zakładach KION.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *