Fabryki w Polsce

Zobacz, w jaki sposób wytwarzane są pojemniki transportowe

Pojemniki transportowe to ważny element wyposażenia każdego magazynu. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zagościliśmy w Strumieniu (okolice Jastrzębia – Zdroju). To właśnie tutaj – na obszarze 87 tys. m2– mieści się siedziba firmy Strumet – polskiego producenta metalowych pojemników. Każdego roku firma wytwarza ok. 200 tys. produktów, które trafiają do wiodących firm sektora motoryzacyjnego.

Fabryka ze Strumienia jest wyposażona w najnowszą technologię produkcyjną: laserowe wycinarki do rur, automaty do cięcia rur, prasy numeryczne, maszyny CNC czy laserowe plotery do cięcia blachy. Warto także wspomnieć o wysokiej klasy spawarkach – narzędziu niezbędnym do produkcji pojemników. Część z tych maszyn zobaczycie w naszym programie.

Podstawowym elementem do produkcji pojemników są półwyroby stalowe blachy, pręty płaskie i okrągłe, kątowniki, rury okrągłe i prostokątne.

Strumet oprócz działu produkcyjnego posiada również własne biuro konstrukcyjne. Jego pracownicy mają do swojej dyspozycji nowoczesne oprogramowanie – CATIA V5, Autodesk Inventor i NX Siemens.

– Dzięki doskonałej pracy zespołowej naszych pracowników, możemy realizować projekty od podstaw. Konstruujemy wtedy optymalny pojemnik do detalu / podzespołu klienta. Cały proces realizowany jest w oparciu o zasady maksymalizacji bezpieczeństwa detalu oraz minimalizacji kosztów związanych z używaniem pojemnika – informuje firma Strumet na swojej stronie internetowej.

Większość produktów wytwarzanych w śląskim zakładzie jest wykonywana pod życzenie klienta. Firma jest obecna na rynku od 1995 roku. Zakład Strumetu zatrudnia 500 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *