Fabryki w Polsce

Zobacz, w jaki sposób wytwarzane są pojemniki transportowe

Pojemniki transportowe to ważny element wyposażenia każdego magazynu. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zagościliśmy w Strumieniu (okolice Jastrzębia – Zdroju). To właśnie tutaj – na obszarze 87 tys. m2– mieści się siedziba firmy Strumet – polskiego producenta metalowych pojemników. Każdego roku firma wytwarza ok. 200 tys. produktów, które trafiają do wiodących firm sektora motoryzacyjnego.

Fabryka ze Strumienia jest wyposażona w najnowszą technologię produkcyjną: laserowe wycinarki do rur, automaty do cięcia rur, prasy numeryczne, maszyny CNC czy laserowe plotery do cięcia blachy. Warto także wspomnieć o wysokiej klasy spawarkach – narzędziu niezbędnym do produkcji pojemników. Część z tych maszyn zobaczycie w naszym programie.

Podstawowym elementem do produkcji pojemników są półwyroby stalowe blachy, pręty płaskie i okrągłe, kątowniki, rury okrągłe i prostokątne.

Strumet oprócz działu produkcyjnego posiada również własne biuro konstrukcyjne. Jego pracownicy mają do swojej dyspozycji nowoczesne oprogramowanie – CATIA V5, Autodesk Inventor i NX Siemens.

– Dzięki doskonałej pracy zespołowej naszych pracowników, możemy realizować projekty od podstaw. Konstruujemy wtedy optymalny pojemnik do detalu / podzespołu klienta. Cały proces realizowany jest w oparciu o zasady maksymalizacji bezpieczeństwa detalu oraz minimalizacji kosztów związanych z używaniem pojemnika – informuje firma Strumet na swojej stronie internetowej.

Większość produktów wytwarzanych w śląskim zakładzie jest wykonywana pod życzenie klienta. Firma jest obecna na rynku od 1995 roku. Zakład Strumetu zatrudnia 500 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *