Technologie

Procesy i maszyny w fabrykach, które trzeba zobaczyć!

Odwiedziliśmy ponad sto trzydzieści fabryk i zakładów. Zobaczyliśmy wiele procesów produkcyjnych i ciekawych maszyn. Nie zmienia to faktu, że świat przemysłu ma przed nami wiele zagadek do odkrycia. Niektóre z nich znajdują się na powyższym nagraniu.

Separator, który oddziela czerwone i „zielone” pomidory czy operator koparki, pracujący na rozżarzonej powierzchni. Dynamiczna „giętarka” do drutu lub maszyna do produkcji grubego łańcucha.

W materiale warto również zwrócić uwagę na specyficzną nabijarkę włosia(?). Możecie porównać to z produkcją szczotek w firmie Kastell, którą przedstawiliśmy w jednym z odcinków programu „Fabryki w Polsce”.

Powyższa kompilacja przedstawia także specyficzne narzędzie do obróbki i owijania drewna opałowego, drukarkę drogową, koparkę do rowów oraz produkcję sprężyny naciągowej.

Naszym faworytem jest jednak praca wielozadaniowej maszyny (na filmie od 3:23), która „montuje” podłoże oraz tory kolejowe… Ciężko to opisać, dlatego zobaczcie na nagraniu urządzenie firmy Swietelsky. Robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *