Technologie

Procesy i maszyny w fabrykach, które trzeba zobaczyć!

Odwiedziliśmy ponad sto trzydzieści fabryk i zakładów. Zobaczyliśmy wiele procesów produkcyjnych i ciekawych maszyn. Nie zmienia to faktu, że świat przemysłu ma przed nami wiele zagadek do odkrycia. Niektóre z nich znajdują się na powyższym nagraniu.

Separator, który oddziela czerwone i „zielone” pomidory czy operator koparki, pracujący na rozżarzonej powierzchni. Dynamiczna „giętarka” do drutu lub maszyna do produkcji grubego łańcucha.

W materiale warto również zwrócić uwagę na specyficzną nabijarkę włosia(?). Możecie porównać to z produkcją szczotek w firmie Kastell, którą przedstawiliśmy w jednym z odcinków programu „Fabryki w Polsce”.

Powyższa kompilacja przedstawia także specyficzne narzędzie do obróbki i owijania drewna opałowego, drukarkę drogową, koparkę do rowów oraz produkcję sprężyny naciągowej.

Naszym faworytem jest jednak praca wielozadaniowej maszyny (na filmie od 3:23), która „montuje” podłoże oraz tory kolejowe… Ciężko to opisać, dlatego zobaczcie na nagraniu urządzenie firmy Swietelsky. Robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *